Wiadomości

Dwa tomy publikacji „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” trafiły do mieszkańców powiatu tczewskiego

Data publikacji 30.04.2021

W tczewskiej komendzie odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano książki „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie mł. insp. Marcin Malinowski wręczył książki członkom rodzin wspomnianych w publikacji policjantów.

29 kwietnia br. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie mł. insp. Marcin Malinowski zorganizował spotkanie z mieszkańcami powiatu tczewskiego, którym wręczył publikację autorstwa funkcjonariuszy garnizonu kujawsko-pomorskiego insp. Pawła Zawady oraz podinsp. Jacka Pawłowskiego pt. „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”.

Podczas spotkania, które odbyło się na terenie tczewskiej jednostki Policji, komendant wręczył dwa tomy książki mieszkańcom powiatu tczewskiego, którzy są członkami rodzin wspomnianych w publikacji policjantów. Dla przypomnienia publikacja autorstwa insp. Pawła Zawady i podinsp. Jacka Pawłowskiego ukazała się w grudniu 2020 roku. Jest to książka opisująca losy policjantów naszego województwa poległych i zamordowanych w okresie dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej.

Wręczone przez komendanta publikacje „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego” na pewno przyczynią się do przywrócenia pamięci o bohaterskich policjantach Policji Państwowej.

Powrót na górę strony