Wiadomości

Dzięki wspólnym działaniom policjantów i funkcjonariuszom straży rybackiej odpowiedzialności karnej nie unikną kłusownicy

Data publikacji 29.04.2021

Wspólne działania policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego i Państwowej Straży Rybackiej z Malborka doprowadziły do zatrzymania czterech kłusowników oraz zabezpieczenia sprzętu służącego do nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

W dniu 28 kwietnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadził na rzece Nogat wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie wspólnej służby na wysokości śluzy Michałowo funkcjonariusze zatrzymali łącznie 4 mężczyzn łowiących ryby przy pomocy wędek. Zatrzymani mężczyźni byli mieszkańcami powiatu nowodworskiego, starogardzkiego  oraz malborskiego, w wieku od 30 do 41 lat. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli wędki a mężczyznom zostały wystawione wezwania do stawiennictwa się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

Przypominamy, że osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Powrót na górę strony