Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który był pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Data publikacji 29.04.2021

Policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli. Kierowca BMW uciekał ulicami miast i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, nie miał uprawnień i obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia samochodów.

W dniu 28 kwietnia około godziny 19:00 policjanci ze starogardzkiej drogówki, zauważyli kierowcę   BMW, który według ich wiedzy mógł jechać bez uprawnień. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli, jednak kierowca odjechał, gdy policjant podszedł do jego samochodu. Policjanci natychmiast ruszyli za kierowca BMW, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dając znaki do zatrzymania. Kierowca nie zareagował na sygnały i zaczął  uciekać. Podczas wjazdu za autem do miejscowości Dąbrówka, kierowca BMW stracił panowanie nad samochodem i uderzył w garaż.

Podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy od kierowcy czuć było zapach alkoholu, policjanci zbadali go na jego zawartość. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania oraz posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym wydany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Samochód, którym jechał, policjanci odholowali na parking strzeżony.

Śledczy przedstawił już 30-latkowi zrzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niezastosowanie się do orzeczonego przez Sąd wyroku. Policjanci będą wnioskowali do prokuratury o areszt dla mężczyzny.

Powrót na górę strony