Wiadomości

Kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Data publikacji 26.02.2021

Malborscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w jednej z aptek na terenie miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt. 32-latkowi grozi kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25 lutego br.) malborscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w jednej z aptek na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że przed godziną 20.00 do apteki wszedł zamaskowany, młody mężczyzna, przeszedł za ladę, kilkukrotnie uderzył farmaceutkę w głowę i twarz, a następnie ukradł kasetkę z pieniędzmi w kwocie 600 złotych. O całym zajściu pokrzywdzona powiadomiła policję. Natychmiast po odebraniu zgłoszenia dyżurny wysłał na miejsce policjantów, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Podczas pracy funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringów w okolicy zdarzenia.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy na podstawie pracy operacyjnej ustalili tożsamość sprawcy. Napastnikiem okazał się 32-letni mieszkaniec  Malborka. W czwartek mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, że 32-latek w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy. Mundurowi  doprowadzili zatrzymanego do prokuratury gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju. Dziś sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora zasądzając 32-letniemu mężczyźnie areszt na 3 miesiące. Za dokonanie rozboju grozi  kara do 12 lat pozbawienia wolności, a w warunkach powrotu do przestępstwa nawet 18 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony