Wiadomości

Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 26.02.2021

Policjanci z Lęborka zatrzymali 23-latka, który usiłował dokonać rozboju na swoim sąsiedzie. Mieszkaniec powiatu lęborskiego usłyszał wczoraj zarzut za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na 3 miesiące.

We wtorek około godziny 22.30 dyżurny lęborskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Wicko młody mężczyzna wbiegł z nożem do domu sąsiada. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że kilka minut wcześniej 23-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu wtargnął przez okno w łazience do domu sąsiada i chciał dokonać kradzieży jego pieniędzy. Napastnik zaatakował znajdującego się w pokoju 68-letniego mężczyznę, raniąc go kilkukrotnie nożem. Pokrzywdzony na szczęście uciekł z domu, a napastnik w tym czasie oddalił się w nieznanym kierunku. Mundurowi, którzy dojechali na miejsce, w pierwszej kolejności udzielili pomocy zranionemu mężczyźnie, który został przewieziony do szpitala. Lekarze określili jego stan zdrowia jako niezagrażający życiu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania za zbiegłym mężczyzną oraz dokonali przeszukania  terenu również przy użyciu psa służbowego. Nad ranem mundurowi odnaleźli mężczyznę, zatrzymali go, a następnie doprowadzili go do komendy w Lęborku.

Wczoraj mężczyzna został przewieziony do Prokuratury w Lęborku, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała. Śledczy zawnioskowali o to, aby najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędził w areszcie.

Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do celi
Powrót na górę strony