Kolejna zbiórka krwi w malborskiej komendzie. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejna zbiórka krwi w malborskiej komendzie.

Data publikacji 25.02.2021

O tym, że oddawanie krwi to szczytny cel wiedzą policjanci z Malborka. Już kolejny raz funkcjonariusze z Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy malborskiej komendzie wraz Rejonowym Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali zbiórkę życiodajnego leku jakim jest krew. Podczas akcji, w której oprócz mundurowych licznie uczestniczyli mieszkańcy, zebrano ponad 16 litrów tego bezcennego daru.

W środę (24 lutego br.) odbyła się zbiórka krwi zorganizowana wspólnie przez funkcjonariuszy należących do Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Malborku i Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Malborscy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy „mają we krwi”. Doskonale wiedzą,  że każda kropla tego życiodajnego leku jest na wagę złota.  Funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować.

O godzinie 9.00 na parkingu malborskiej komendy zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Chętnych nie brakowało.  W akcji, oprócz policjantów,  uczestniczyli mieszkańcy Malborka zaproszeni do udziału za pośrednictwem lokalnych mediów. Kilkadziesiąt dawców oddało  ponad 16 litrów tego bezcennego daru.

Wartość krwi doceniamy najczęściej w obliczu tragedii naszych bliskich lub gdy sami jej potrzebujemy. Dlatego zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. W ten sposób możemy uratować komuś zdrowie, a nawet życie. 

  • policjanci oddają krew w trakcie zbiórki krwi
  • policjanci oddają krew w trakcie zbiórki krwi
  • policjanci oddają krew w trakcie zbiórki krwi