Zatrzymany 22-latek, który groził nożem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 22-latek, który groził nożem

Data publikacji 24.02.2021

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem nastolatkowi. Podejrzewany o to przestępstwo mężczyzna został zatrzymany przez policjantów od razu po telefonicznym zgłoszeniu interwencji. Zatrzymany mężczyzna był pijany, noc spędził w pomieszczeniu dla osób nietrzeźwych. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kierowanie gróźb pozbawienia życia i zdrowia grożą 2 lata więzienia.

Wczoraj około godziny 21.40 oficer dyżurny pilnie skierował policjantów, na pętlę autobusową w rejonie dzielnicy Jasień. Według zgłoszenia agresywny mężczyzna miał grozić nożem pasażerom autobusu. Policjanci, którzy przyjechali na pętlę autobusową w wyniku interwencji, w autobusie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Gdańska, przy którym znaleźli nóż.
Mężczyzna był pijany i najprawdopodobniej znajdował się pod działaniem środków odurzających. Od świadków policjanci dowiedzieli się, że pokrzywdzony młody chłopak, któremu groził nożem zatrzymany mężczyzna, uciekł w obawie o swoje życie i zdrowie.
Agresywny i pobudzony mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia, a policjanci dotarli do pokrzywdzonego, który dziś rano złożył zawiadomienie o kierowaniu wobec niego gróźb przy użyciu noża.
Jak dowiedzieli się policjanci, pokrzywdzony, który szedł do autobusu, zauważył podejrzewanego stojącego przy koszu na śmieci. Mężczyzna nożem uderzał o jego pokrywę, a gdy pokrzywdzony na niego spojrzał, wtedy zatrzymany 22-latek zagroził mu, że zaraz go zaatakuje. Pokrzywdzony, przestraszony zdołał uciec.
Policjanci doprowadzili 22-latka do komisariatu, mężczyzna dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania gróźb karalnych. Za to przestępstwo grożą 2 lata więzienia.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego 22-latka