Dozór za posiadanie narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dozór za posiadanie narkotyków

Data publikacji 24.02.2021

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 37-letniego mieszkańca Tczewa, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W trakcie przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty dozorem policyjnym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim zastosowała dozór policyjny wobec 37-letniego mieszkańca Tczewa, który został zatrzymany przez starogardzkich funkcjonariuszy. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mieszkaniec Kociewia wpadł na gorącym uczynku w miniony poniedziałek. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas przeszukania samochodu, którym kierował podejrzany, zabezpieczyli znaczną ilość białego proszku. Policyjny tester wykazał, że była to amfetamina. Mundurowi zabezpieczyli ponad 400 gramów tego narkotyku.

Ci sami funkcjonariusze doprowadzili do komendy mężczyznę, do którego należała zabezpieczona amfetamina. Zatrzymany w tej sprawie 37-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wczoraj starogardzka prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa  o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant zamyka drzwi aresztu policyjnego