Wiadomości

Policjantka jadąc na służbę zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy kradli kable

Data publikacji 24.02.2021

Funkcjonariuszka z Komisariatu Policji w Gdyni Chwarznie jadąc na służbę zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy ze studzienki kradli kable. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantki, sprawcy trafili do policyjnej celi. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed 14.00 policjantka z Komisariatu Policji w Gdyni Chwarznie, jadąc autobusem na służbę zauważyła na chodniku samochód osobowy, do którego przyczepiony był kabel, przy samochodzie stał mężczyzna w ubraniu roboczym. Funkcjonariuszkę zastanowił fakt, że w pobliżu nie było żadnego pojazdu z firmy telekomunikacyjnej.

Policjantka od razu zadzwoniła do dyżurnego komisariatu aby zgłosić swoje przypuszczenie kradzieży kabla, a sama wyszła z autobusu i poszła w tamtym kierunku. Idąc, zauważyła dwóch mężczyzn, którzy turlali przed sobą zwoje kabla w szarej otulinie. Ponadto przy samochodzie były kolejne dwa zwoje kabla.

Funkcjonariuszka podeszła do mężczyzn, przedstawiła się, ustaliła ich dane oraz nie pozwoliła im się oddalić. Następnie przekazała sprawców kradzieży patrolowi Policji, który przewiózł ich do komisariatu.

Okazało się, że 68-latek i 52-latek ukradli łącznie pięć zwojów kabla, a w samochodzie policjanci znaleźli m.in. piłkę do metalu, nożyce do cięcia, pręt stalowy, linki stalowe oraz metalowy przedmiot w kształcie walca.

 Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji policjantki, mężczyźni trafili do policyjnej celi. Za przywłaszczenie cudzej rzeczy grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  • policjantka z Gdyni