Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku w Kębłowie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku w Kębłowie

Data publikacji 24.02.2021

Oficer Dyżurny z wejherowskiej komendy wczoraj po godzinie 19:00 otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Kębłowie na drodze krajowej nr 6. 39-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Wczoraj po godzinie 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Kębłowie na ul. Lęborskiej (na drodze krajowej nr 6). Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną, a także rozpytali okolicznych mieszkańców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierowca samochodu audi jadąc w kierunku miejscowości Lębork, potrącił pieszego 39-latka, który to prawdopodobnie przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jednia w tym miejscu nie była oświetlona, pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Dodatkowo została pobrana krew do analizy. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem okoliczności tego wypadku. Na miejscu czynności nadzorował prokurator, w czynnościach brał udział biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych:
Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz, stosuj się do sprawdzonej zasady:
- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,
- gdy upewniłeś się, że droga jest wolna, zacznij przechodzić,
- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się, czy nie nadjeżdża pojazd,
- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,
- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Odblask w mieście to rozsądna konieczność. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmroku każdy pieszy ma taki obowiązek. Nie ryzykuj na drodze!

  • rozbite auta i pracujący policjanci
  • rozbite auta i pracujący policjanci