Mundurowi zabezpieczyli nielegalny tytoń - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Mundurowi zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 24.02.2021

Kolejny raz w tym miesiącu starogardzcy kryminalni oraz przedstawiciele Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni podczas wspólnie przeprowadzonej akcji zabezpieczyli blisko 35 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. 30-latek do którego należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń odpowie teraz za popełnione przestępstwo skarbowe.

Pod koniec ubiegłego tygodnia podczas wspólnych działań starogardzkich kryminalnych z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, mundurowi przejęli blisko 35 kilogramów krajanki tytoniowej, która nie posiadała polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubichowo.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze dotarli do właściciela krajanki, od którego zabezpieczyli dwa worki plastikowe oraz dwa kartony, w których znajdował się rozdrobniony susz tytoniu. Wstępna wartość strat z tytułu niezapłaconych należności na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 37 tys. zł. Policjanci doprowadzili mieszkańca Kociewia do komendy, gdzie wykonali z jego udziałem czynności służbowe.  30-latek odpowie za niestosowanie się do przepisów kodeksu karno-skarbowego.

Niska cena nadal przyciąga potencjalnych nabywców wyrobów tytoniowych z  przemytu bądź produkowanych w nielegalnych wytwórniach w kraju. Towary te są najczęściej wytwarzane z tytoniu niskiej jakości, źle obrobionego chemicznie i termicznie. Policjanci przestrzegają przed kupnem produktów z nielegalnego źródła.

  • policjanci z zabezpieczonym tytoniem