Dzielnicowi w ostatniej chwili uratowali nastolatkę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzielnicowi w ostatniej chwili uratowali nastolatkę

Data publikacji 23.02.2021

Błyskawiczna interwencja policjantów z Gdańska uratowała życie 15-latki, która targnęła się na własne życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili oswobodzili nastolatkę z liny wiszącej na drzewie, po czym udzielili jej pomocy przedmedycznej. Uratowana 15-latka została przewieziona do szpitala, jest bezpieczna i znajduje się pod fachową opieką medyczną.

Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem jest ludzkie życie.
Tak było w przypadku 15-latki z Gdańska. Oficer dyżurny pod koniec minionego tygodnia odebrał zgłoszenie o tym, że nastolatka chce odebrać sobie życie. Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast przekazał dane oraz rysopis nastolatki policjantom. Kilkunastu funkcjonariuszy zaczęło przeszukiwać teren, na którym dziewczyna mogła przebywać. Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Kartuskiej asp. szt. Jan Chmieliński oraz asp. Łukasz Chotomski zajęli się sprawdzeniem terenów zielonych w rejonie dzielnicy Aniołki. Policjanci, gdy przeczesywali teren, zauważyli z odległości kilkudziesięciu metrów poszukiwaną nastolatkę. Dzielnicowi podbiegli do drzewa i jeden z nich chwytając za nogi, uniósł dziewczynę, a drugi funkcjonariusz oswobodził ją z wiszącej liny. Mundurowi natychmiast udzielili jej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Nastolatka została zabrana do szpitala i przebywa pod opieką medyczną.
Dzięki natychmiastowemu i profesjonalnemu działaniu policjantów oraz szybkiemu zgłoszeniu
osoby, dla której los 15-latki nie był obojętny, nie doszło do tragedii. Policjanci uratowali dziewczynę i teraz sprawdzają, dlaczego chciała popełnić samobójstwo.
Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

  • Dwóch dzielnicowych z Gdańska
  • Dwóch dzielnicowych z Gdańska