Wiadomości

Kryminalni zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy- 23-latek usłyszał już zarzuty

Data publikacji 23.02.2021

Policjanci z Chojnic znaleźli przy pacjencie w szpitalu oraz w jego samochodzie ponad 100 gramów amfetaminy. Dzięki pracy policjantów kolejne narkotyki prawdopodobnie nie trafiły na lokalny czarny rynek . 23-latek wczoraj usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za takie przestępstwo grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

W miniony weekend, policjanci z wydziału kryminalnego chojnickiej policji otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się pacjencie w szpitalu. Personel szpitala poinformował, że na oddziale znajduje się 23-latni mieszkaniec powiatu człuchowskiego, który jest pod działaniem środków odurzających. Policjanci, którzy przybyli na miejsce rozpoczęli czynności związane z ustaleniem okoliczności wejścia w posiadanie przez tego mężczyznę środków odurzających. Kryminalni  podczas kontroli, w kieszeni spodni pacjenta, znaleźli woreczek z białym proszkiem, który został przez nich zabezpieczony do badań laboratoryjnych.

W toku dalszej pracy nad tą sprawą stróże prawa i ustalili, że mężczyzna może posiadać jeszcze więcej substancji narkotycznych. Podczas przeszukania posesji, domu oraz pojazdu policjanci znaleźli kolejne narkotyki zapakowane w worki foliowe, które były schowane w bocznej kieszeni drzwi samochodu. Zabezpieczone substancje podczas oględzin zostały poddane ważeniu i badaniu narkotesterem, który wykazał, że jest to ponad 100 gramów amfetaminy.

Zgromadzone przez chojnickich policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 23-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą weryfikując skąd pochodziła zabezpieczona amfetamina i czy nie trafiała na lokalny tzw. czarny rynek.

  • policjant wydziału kryminalnego z zabezpieczoną amfetaminą