Wiadomości

Bytowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Parchowo – Parchowski Młyn

Data publikacji 22.02.2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na trasie Parchowo – Parchowski Młyn. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu wypadku mundurowi, kierujący volkswagenem w trakcie wymijania się z pojazdem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

W sobotę przed godziną 7 rano, dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na trasie Parchowo – Parchowski Młyn. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 228. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu, wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem w trakcie wymijania się z pojazdem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia został ranny 21-letni mieszkaniec gminy Parchowo. Śledczy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdu.

Bytowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz kiedy warunki atmosferyczne mogą być zmienne. Musimy pamiętać, że jezdnia może być jeszcze miejscami przymrożona i śliska, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i możemy mieć problemy z hamowaniem. Kierowcy muszą również uważać na mocno oślepiające słońce oraz szybko topniejący śnieg. Pamiętajmy o zmiennych warunkach zimowych, które wpływają na różny stan nawierzchni drogi w zagłębieniach, na łukach drogi i miejscach zacienionych.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

  • policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego