Wiadomości

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Kartuzach zatrzymali wczoraj 42-latka, który na poddaszu swojego domu prowadził plantację konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzut nielegalnej uprawy tych roślin, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku wraz z kartuskimi kryminalnymi weszli na teren posesji w powiecie kartuskim, gdzie według wcześniej uzyskanej informacji, ma być prowadzona plantacja konopi indyjskich. Podczas przeszukania budynku mundurowi ujawnili na poddaszu specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym znajdowało się 168 krzaków konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny oraz urządzenia służące do ich uprawy, natomiast 42-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Dzisiaj policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi innej niż włókniste. Z uwagi na fakt, że ilość zabezpieczonych roślin mogła dostarczyć znaczne ilości ziela konopi 42-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ nie był to jego pierwszy konflikt z prawem. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

  • Policjant robi oględiny
Powrót na górę strony