Wiadomości

Znieważył pomnik Żołnierzy Poległych oraz przydrożne kapliczki - został zatrzymany

Data publikacji 19.02.2021

Śledczy zatrzymali 21-latka, który znieważył publicznie kapliczki i pomnik upamiętniający Żołnierzy Poległych w 1939 roku. Do zdarzenia doszło z poniedziałku na wtorek na terenie Władysławowa. Sprawca pomalował sprejem pomnik i kapliczki zamieszczając na nich wulgarne hasła oraz rysunki. Szeroko zakrojona praca operacyjna, szczegółowa analiza zebranego w sprawie materiału dowodowego oraz ustalenia śledczych pozwoliły na przedstawienie zarzutów.

We wtorek śledczy z Władysławowa przyjęli zawiadomienie w sprawie znieważenia kilku przydrożnych kapliczek oraz pomnika upamiętniającego Żołnierzy Poległych w 1939 roku. Do zdarzenia doszło we Władysławowie w poniedziałkową noc.

Jak ustalili policjanci sprawca pomalował sprejem pomnik oraz kapliczki umieszczając na nich wulgarne rysunki i napisy. Interweniujący w tej sprawie śledczy przeprowadzili oględziny kryminalistyczne oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. Stróże prawa szczegółowo analizowali zapisy z kamer monitorujących teren przyległy do miejsc zdarzeń. Aby ustalić sprawcę mundurowi rozmawiali również z okolicznymi mieszkańcami.

W wyniku szeroko zakrojonych działań kryminalni z Pucka ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu puckiego. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli odzież, którą sprawca miał na sobie chwili popełnienia przestępstw. Na ubraniu znajdowały się ślady użytej na miejscu farby. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

Obszerny materiał dowodowy przyczynił się do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów. Teraz 21-latek odpowie za publiczne znieważenie przydrożnych kapliczek, pomnika upamiętniającego Żołnierzy Poległych oraz obrażenie uczuć religijnych.

Za popełnienie tego typu przestępstw kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego