Wiadomości

Wypadek i 23 kolizje – bilans ostatnich dni na drogach powiatu. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 19.02.2021

Intensywnie padający śnieg sprawił, że w ciągu ostatnich dni policjanci z kwidzyńskiej drogówki pracowali na miejscu 24 zdarzeń drogowych. Z uwagi na stale pogarszające się warunki mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów.

Zima to okres wymagający od uczestników ruchu drogowego większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania i łatwo wpaść w poślizg. Dlatego przy korzystaniu z dróg i chodników, pamiętajmy o ostrożności.

W ostatnich dniach policjanci z Kwidzyna pracowali przy dwudziestu czterech zdarzeniach drogowych – dwudziestu trzech niegroźnych kolizjach i jednym wypadku. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał również zgłoszenia, z których wynikało, że kierowcy samochodów ciężarowych, mieli problem z podjazdem z uwagi na oblodzenie jezdni.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło 15 lutego br. na ulicy Wiślanej w Korzeniewie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 56-latek kierując samochodem focus na prostym odcinku drogi stracił panowanie i uderzył w przydrożne drzewo. Najprawdopodobniej przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. 

W czwartek 18 lutego br. funkcjonariusze zostali powiadomieni o kolizji drogowej w Bądkach, kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 28 - latek ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Policja po raz kolejny przypomina, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

A co najważniejsze nietrzeźwy kierowca to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.