Wiadomości

Szkolenie on-line dla policjantów – zapobieganie i zwalczanie przestępstw z nienawiści

Data publikacji 15.02.2021

W dniu 12 lutego 2021 roku odbyło się szkolenie on-line dla funkcjonariuszy realizujących zagadnienie profilaktyki społecznej w komendach miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego. Tematem szkolenia było zapobieganie i zwalczanie przestępstw z nienawiści.

W ramach realizacji zdań wynikających z „Planu działań Policji na lata 2018-2021 w zakresie przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość” odbyło się szkolenie on-line, za pośrednictwem Systemu Wideokonferencyjnego Policji.

Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele komend miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego, którzy w swojej codziennej służbie zajmują się zagadnieniem profilaktyki społecznej.

W ramach szkolenia uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z tematyką uprzedzeń i stereotypów, które często prowadzą do popełniania przestępstw motywowanych nienawiścią. Podczas szkolenia omawiane było również zagadnienie dyskryminacji i wpływu uwag o charakterze dyskryminującym na postrzeganie siebie samego jak i tożsamości grupowej.

Szkolenie zostało zrealizowane przez mł.insp. Hannę Kowalewicz - Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. Ochrony Praw Człowieka oraz podkom. Barbarę Gawłowicz-Witkiewicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

 

 

  • szkolenie
  • szkolenie
  • szkolenie
  • szkolenie
Powrót na górę strony