Wiadomości

Policjanci pomagają bezdomnym ty też możesz - wystarczy skorzystać z krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa

Data publikacji 14.01.2021

Kościerscy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia. Pamiętajmy, jeden telefon może komuś uratować życie.

Kościerscy policjanci w codziennej służbie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Zwracają również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zgłaszanie takich przypadków zwłaszcza, że bardzo niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że może dochodzić do zamarznięcia. Pamiętajmy, jeden telefon może komuś uratować życie. Trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia ale i dla życia. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego też, jak w poprzednich latach policjanci z puckiej komendy patrolujący miasto zwracają podczas wieczornej służby uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki i altanki ogrodowe.

Kościerska policja apeluje nie bądźmy obojętni. Czasami jeden telefon wystarczy aby uratować komuś życie. Niskie temperatury na zewnątrz sprawiają, że warunki są sprzyjające zamarznięciom, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi alkohol. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer 112.