Wiadomości

Poszukiwani w związku ze sprawą zabójstwa w Olsztynie zatrzymani w Sopocie

Data publikacji 07.01.2021

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali w okolicy sopockiego molo dwóch mężczyzn w wieku 33 i 34 lat, którzy byli poszukiwani przez olsztyńskich funkcjonariuszy w związku ze sprawą zabójstwa. Policjantom tłumaczyli, że przyjechali do Sopotu zobaczyć morze. Natychmiast zostali oni przekazali kolegom z Olsztyna i na podstawie zebranych dowodów usłyszeli zarzut zabójstwa.

30 grudnia 2020 roku przypadkowy przechodzień na jednej z ulic Olsztyna zauważył ciało młodego mężczyzny. Powiadomił o tym służby, ale niestety na jakąkolwiek pomoc w tym przypadku było już za późno. Śledczy z Olsztyna ustalili dane osobowe 33-latka oraz to, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Kolejne godziny trudnej i skrupulatnej pracy przyniosły efekt, w postaci ustalenia tożsamości osób podejrzewanych w tej sprawie. Ci próbowali uniknąć spotkania z policjantami, wyjeżdżając z miasta.  Na nic się to zdało. Wkrótce zostali zatrzymani przez policjantów w Sopocie.

4 stycznia 2021 roku policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Sopotu patrolowali pieszo okolice sopockiego molo. W pewnym momencie będąc na Placu Zdrojowym zwrócili oni uwagę na dwóch mężczyzn, których wygląd wskazywał iż są bezdomni, a których nigdy wcześniej nie widzieli w Sopocie. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować, a także przekazać informację o instytucjach pomocowych. W rozmowie mężczyźni oświadczyli, że przyjechali do Sopotu godzinę wcześniej, bo chcieli zobaczyć morze, którego jeden z nich w życiu nie widział.  Mężczyznami okazali się 33- i 34-latek. Funkcjonariusze sprawdzili ich w policyjnych bazach i ustalili, że są oni poszukiwani przez policjantów z Olsztyna w związku ze sprawą zabójstwa, do którego doszło pod koniec grudnia 2020 roku w Olsztynie.

Mężczyźni od razu zostali zatrzymani i przewieziono ich do sopockiej komendy. O ich zatrzymaniu powiadomiono także kolegów z Olsztyna. Jeszcze tego samego dnia poszukiwany 33-latek i jego o rok starszy kolega zostali przewiezieni do Olsztyna. Zaledwie kilkanaście godzin od wprowadzenia danych poszukiwanych osób do systemu informatycznego, podejrzewani o zabójstwo zostali zatrzymani na terenie Sopotu przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

Więcej informacji:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/76528,Zatrzymani-mezczyzni-w-sprawie-smierci-33-latka-w-Olsztynie.html

/Źródło: KMP Olsztyn, KMP Sopot/

  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony