Wiadomości

Sprawca rozboju i znęcania się został zatrzymany i trafił do więzienia

Data publikacji 28.12.2020

Kryminalni z Chojnic zatrzymali 39-letniego mieszkańca gm. Chojnice podejrzanego o rozbój. Sprawca w minioną środę zaatakował swoją 29-letnią partnerkę, a następnie zabrał jej z torebki pieniądze i telefon. 39-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty za popełnione przestępstwa rozboju oraz znęcania się nad kobietą. Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt tymczasowy. Sprawca po przesłuchaniu natychmiast został przewieziony do zakładu karnego. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

23 grudnia br. chojniccy policjanci zostali powiadomieni o rozboju do którego doszło na jednej z posesji na terenie gm. Chojnice. Z ustaleń śledczych wynikało, że pokrzywdzona 29-latka po powrocie do domu z pracy z zagranicy, pokłóciła się ze swoim partnerem. Podczas tej kłótni mężczyzna użył przemocy wobec 29-latki m.in. szarpiąc ją i dusząc za szyję, po czym przewrócił ją na ziemię doprowadzając do stanu bezbronności po czym wyrywał jej torebkę z której zabrał pieniądze i telefon.

Jeszcze tego samego dnia chojniccy kryminalni zatrzymali sprawcę. Był to 39-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 39-latek od ponad 2 lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki.  Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on w prokuraturze zarzut rozboju w związku z uszkodzeniem ciała, a także zarzut znęcania się nad 29-latką. Dodatkowo sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, 39- odpowie także za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece, za które grozić może do 5 lat więzienia.

  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony