Wiadomości

Policjanci ostrzegają - oszustwo na BLIKa wciąż aktywne

Data publikacji 18.12.2020

Bytowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców stworzyli film, w którym pokazują oszustwo cyberprzestępców metodą na BLIKa. W ostatnim czasie na terenie bytowskiego powiatu doszło do tego typu wyłudzeń. Obejrzyj materiał i udostępnij go swoim znajomym, aby ostrzec ich przed oszustwem.

By zapobiec cyberprzestępczości bytowscy mundurowi stworzyli film jak nie dać się oszukać. Cyberprzestępca włamuje się na konto społecznościowe np. na Facebooku i pisze do losowych znajomych z prośbą o pilną pożyczkę pieniędzy. Obiecuje szybki zwrot całej kwoty. Proponuje najszybszą formę pożyczki, czyli poprzez wygenerowanie kodu BLIKa z aplikacji mobilinej banku.

Oszukana mieszkanka bytowskiego powiatu twierdzi, że cyberprzestępca wykorzystując jej profil na portalu społecznościowym rozpoczął konwersacje z czterema znajomymi. Niestety, jeden z nich wysłał przestępcy kod BLIK, dzięki któremu mógł natychmiast wypłacić pieniądze z bankomatu.

Aby uświadomić mieszkańców bytowskiego powiatu o oszustach w sieci, mundurowi stworzyli prewencyjny film. Udostępnij go swoim znajomym na portalu społecznościowym.

  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony