Policjanci sprawdzają respektowanie obostrzeń - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci sprawdzają respektowanie obostrzeń

Data publikacji 20.11.2020

Każdego dnia policjanci powiatu puckiego prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Bądźmy ostrożni i odpowiedzialni.

Z uwagi na wzrost liczby zachorowań na covid-19 cały kraj znajduje się w czerwonej strefie. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami dla mieszkańców i osób przebywających na terenie powiatu. Policjanci każdego dnia prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych.

Funkcjonariusze nadal prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. W działania zaangażowani są funkcjonariusze z różnych pionów, m.in. prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalni. Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach komunikacji publicznej, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Za niestosowanie się do panujących obostrzeń grozi mandat do 500 złotych. W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

Od kiedy to na terenie powiatu puckiego, obowiązuje ,,czerwona strefa” do chwili obecnej mundurowi na terenie powiatu puckiego ukarali łącznie mandatami karnymi 234 osoby za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W 23 przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Informacje na temat obowiązujących przepisów znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus.