Wiadomości

Kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliwa.

Data publikacji 20.11.2020

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże oleju napędowego z zaparkowanych aut. W samochodzie, którym poruszał się sprawca, funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia oraz przedmioty używane do popełnienia przestępstwa. Mieszkaniec gminy Skarszewy usłyszał wczoraj 4 zarzuty w tej sprawie. Za włamanie do pojazdu i kradzież paliwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W październiku br. policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach paliwa, do których dochodziło na terenie gminy Skarszewy. Jak ustalili śledczy, sprawca pod przykryciem nocy uszkadzał zabezpieczenie zbiorników w zaparkowanych samochodach i kradł olej napędowy. Funkcjonariusze przyjęli od osób pokrzywdzonych zawiadomienia o popełnionych przestępstwach. Sprawą zajęli się między innymi starogardzcy kryminalni, którzy w wyniku żmudnej pracy operacyjnej oraz analizy zabezpieczonego materiału dowodowego ustalili personalia złodzieja.

Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przed południem. Kryminalni zauważyli zaparkowane na polnej drodze auto za kierownicą, którego siedział podejrzany 28-latek. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowy zbiornik, węże z pompką, lejek oraz narzędzia, które mogły być wykorzystywane do kradzieży paliwa. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego został przekonwojowany do starogardzkiej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu 4 zarzuty dotyczące kradzieży paliwa w Skarszewach i Godziszewie.

W najbliższym czasie podejrzany stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa. Obecnie śledczy sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna w przeszłości nie popełniał podobnych czynów. Za kradzież z włamaniem do pojazdu kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Aby ograniczyć ryzyko związane z kradzieżą lub włamaniem do pojazdu, policjanci przypominają, aby zawsze parkować auto w miejscu monitorowanym, dobrze oświetlonym lub uczęszczanym. Nigdy nie pozostawiajmy w pojeździe wartościowych przedmiotów, a w przypadku aut firmowych, wartościowych urządzeń lub elektronarzędzi.

Powrót na górę strony