Wiadomości

Zatrzymani sprawcy rozboju. To ojciec z synem

Data publikacji 17.11.2020

Policjanci zatrzymani 47-latka z Gdańska oraz jego 21-letniego syna. Sprawcy przyłożyli pokrzywdzonemu do szyi stalowy pręt i okradli go. Mężczyźni trafili do aresztu. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

W połowie czerwca policjanci odebrali zgłoszenie, że na Letnicy dwóch mężczyzn podeszło do siedzącego w samochodzie 61-letniego mieszkańca Gdańska i zagrozili, że jeżeli nie opuści szyby, zbija ją stalowymi prętami, które trzymali w rękach. Gdy przestraszony mężczyzna otworzył okno, jeden z napastników przyłożył do jego szyi stalowy pręt. Następnie sprawcy ukradli pokrzywdzonemu telefon, radio samochodowe oraz plecak z rzeczami osobistymi i uciekli.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie. Funkcjonariusze przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców. Policjanci sprawdzili monitoring, zdobyli i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji. Podczas swojej pracy kryminalni ustalili tożsamość jednego ze sprawców i zaczęli go szukać. Mężczyzna często zmieniał miejsce zamieszkania, jednak policjanci wiedzieli, że jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Pod koniec lipca kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie podczas kontroli jednego z adresów w dzielnicy Krakowiec-Górki Zachodnie zatrzymali 47-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu trafił do aresztu.

Podczas dalszej pracy nad sprawą kryminalni ustalili tożsamość drugiego sprawcy. Był nim 21-letni gdańszczanin, to syn zatrzymanego wcześniej 47-latka. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej się ukrywa oraz posługuje fałszywymi danymi.
W minioną niedzielę legitymowany mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane, jednak jeden z funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku rozpoznał poszukiwanego za rozbój 21-latka. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut rozboju. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt. Za rozbój grozi kara 12 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony