Wiadomości

Policjanci zatrzymali pijanego operatora koparki

Data publikacji 12.11.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali pijanego operatora koparki, który wykonywał prace ziemne i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy. Teraz grozi mu kara dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W miniony wtorek policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie, że na jednej z budów na terenie dzielnicy Chełm operator koparki, który właśnie wykonuje prace ziemne, spożywał wcześniej alkohol. Gdy policjanci dojechali w miejsce prowadzonych prac, operator koparki był w kabinie i nią sterował. Mundurowi wydali mężczyźnie polecenia, aby przerwał wykonywanie prac i przystąpili do kontroli. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości operatora koparki. Wynik badania to prawie 2 promile alkoholu.

 

43-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, zatrzymano także jego prawo jazdy. Koparka została przekazana innemu pracownikowi budowy.

 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Powrót na górę strony