Wiadomości

11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I DZIEŃ SŁUŻBY CYWILNEJ

Data publikacji 10.11.2020

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia obchodzony jest także Dzień Korpusu Służby Cywilnej, w którym podkreślana jest rola pracowników Policji w administracji państwowej. Z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku składa pracownikom Policji najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z pracy i spełniania zawodowych aspiracji.

11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

W tym szczególnym dniu Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński dziękuje policjantom za rzetelną i pełną poświęcenia służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w garnizonie pomorskim, a zwracając się do pracowników Policji podkreśla ich rolę w administracji państwowej.

Co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowana był uroczystość z udziałem kilkudziesięciu uczestników z całego województwa. Jednak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczne obchody mają charakter ograniczony przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa zdrowotnego.