Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Data publikacji 29.10.2020

Sopoccy policjanci przypominają, że w najbliższych dniach należy spodziewać się zmian w organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. Udając się na groby bliskich z pewnością napotkamy policjantów, którzy w tym szczególnym okresie będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w pobliżu sopockich cmentarzy.

W dniach 30 października – 2 listopada będzie trwała policyjna akcja „ZNICZ 2020”. Jak co roku na drogach i w rejonie sopockich cmentarzy pojawi się więcej patroli drogówki, których głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpiecznego dojazdu i powrotu z miejsc spoczynku bliskich. Nastąpi też zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych.

Zmiany organizacji ruchu obowiązują w dniach 31.10 – 01.11.2020 r. (do godzin wieczornych)

·   na ul. Malczewskiego ruch jednokierunkowy na odcinku od Alei Niepodległości do ul. Kolberga

·   ul. Księżycowa – jeden kierunek od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca

·   ul. Okrężna – jeden kierunek w stronę ul. 23 Marca

·   ul. Słoneczna – jeden kierunek w stronę ul. Okrężnej

 

Oprócz zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Podczas działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz prędkość. Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Nie zapominajmy również o własnym bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie kierowania pojazdem, czy spaceru na cmentarze.

  • mapka