Zarzuty kradzieży rozbójniczej i pozbawienia wolności dla 40-latków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zarzuty kradzieży rozbójniczej i pozbawienia wolności dla 40-latków

Data publikacji 29.10.2020

W ubiegły wtorek kartuscy kryminalni zatrzymali dwóch 40-latków, którzy dzień wcześniej wywieźli 19-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego do lasu, a następnie zabrali mu 3 tysiące złotych i pobili. Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej oraz pozbawienia wolności, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator skierował wniosek o tymczasowy areszt.

W poniedziałek do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zgłosił się 19-latek, który powiadomił o tym, że dwóch mężczyzn wciągnęło go do samochodu, gdzie go przytrzymali, a następnie wywieźli do lasu. Tam zabrali mu 3 tysiące złotych i pobili. Na podstawie zawiadomienia kartuscy kryminalni ustalili miejsce zamieszkania tych mężczyzn i następnego dnia zatrzymali dwóch 40-latków. Przy jednym z nich zabezpieczyli pieniądze. Obaj zostali doprowadzeni do komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz pozbawienia wolności.

Za te przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

  • zatrzymany i policjant