Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem broni palnej

Data publikacji 29.10.2020

Wczoraj policjanci z Człuchowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem broni palnej gazowej 25 października tego roku w Czarnem. Zatrzymany mężczyzna w porozumieniu z 25-letnią kobietą, która została zatrzymana dzień wcześniej, przemocą zabrał z mieszkania pokrzywdzonego 2200 zł i dwa razy strzelił do niego z broni gazowej. Ponieważ zatrzymany 36-latek był już karany za podobne przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności, zatrzymanej kobiecie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracujący nad sprawą rozboju, który miał miejsce 27 października tego roku w Czarnem zatrzymali w miniony wtorek 25-letnią kobietę, a dzień później 36-letniego mężczyznę. Oboje są podejrzani o zabranie siłą mieszkańcowi Czarnego z jego mieszkania pieniędzy w kwocie 2200 zł. W trakcie tego rozboju mieszkaniec Czarnego został dotkliwie pobity, przez 36-latka z Człuchowa, który dodatkowo strzelił do niego dwa razy z broni gazowej.

Zatrzymany mieszkaniec Człuchowa odpowie również za szereg innych przestępstw, takich jak: posiadanie broni palnej bez zezwolenia, posiadanie narkotyków, pobicie mieszkańca Człuchowa w kwietniu tego roku i udział w kilku innych przestępstwach.

Oboje zatrzymani usłyszeli już zarzut dokonania rozboju, na mieszkańcu Czarnego. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, dodatkowo z uwagi, że zatrzymany mężczyzna był już karany za takie przestępstwo grozi mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Policjanci skierują również wobec niego jeszcze dziś wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.