Wiadomości

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy – policjanci apelują o ostrożną jazdę

Data publikacji 29.10.2020

Policjanci przypominają, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się zmian w organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. Udając się na groby bliskich, z pewnością napotkamy policjantów, którzy w tym szczególnym okresie będą dbać o nasze bezpieczeństwo na drodze. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Już od soboty 31 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy w Kartuzach i Żukowie. W Kartuzach zmiany będą obowiązywały tylko 1 listopada w godz. 6:00 – 22:00 i będzie dotyczyła następujących ulic i skrzyżowań:

-       ulica Mickiewicza – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wzgórze Wolności do skrzyżowania z ulicą Słowackiego – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony drogi wojewódzkiego nr 211 (ulica Wzgórze Wolności)

-       ulica Słowackiego – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Chmieleńską – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony ul. Mickiewicza

-       ulica Chmieleńska – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Wzgórze Wolności – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony ulicy Słowackiego

-       Ograniczenie wjazdu na parking na wysokości cmentarzy przy ulicy Klasztornej, poprzez ograniczenie wjazdu od strony ulicy Wzgórze Wolności dla wszystkich pojazdów. Możliwość wjazdu na parking jedynie od strony ulicy Klasztornej. 

Zmiany organizacji ruchu w Żukowie będą obowiązywały od 31 października do 2 listopada 2020 roku i będą obejmować następujące ulice i skrzyżowania:

-       ulica 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pod Otomino do drogi gminnej przylegająca do cmentarza (działka nr 822/2) łącząca ulicę Kościerską z ulicą 3 Maja – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony ulicy Gdańskiej

-       ulica 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską (Droga krajowa K-7) do drogi gminnej przylegającej do cmentarza (działa nr 822/2) łączącej ulicę 3 Maja z ulicą Kościerską (Droga krajowa K-20) obowiązuje zakaz zatrzymywania zgodnie ze znakami B-36.

Policjanci apelują, żeby przed wyjazdem na groby bliskich zadbać o stan techniczny swoich aut. Sprawdźmy poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł i wycieraczek. Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Nie zapominajmy również o własnym bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy. Jak co roku, w tym szczególnym dla nas okresie policjanci będą zwracali uwagę na bezpieczeństwo przewożonych dzieci i pasażerów. Mundurowi sprawdzać będą również stan techniczny i wymagane wyposażenie kontrolowanych samochodów oraz trzeźwość kierowców.  Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie kierowania pojazdem, czy spaceru na cmentarze.