Wiadomości

Kontrole lokali pod kątem przestrzegania obostrzeń COVID-19 oraz sprzedaży alkoholu

Data publikacji 17.10.2020

Gdańscy policjanci wspierani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wczoraj przeprowadzili kolejne działania, podczas których sprawdzali, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19. Policjanci przeprowadzili również kontrole lokali. Tym razem wzięli pod lupę kluby zlokalizowane w rejonie ul. Stągiewnej, Lektykarskiej, Długiej i Długiego Targu. Policjanci oprócz sprawdzania, w jaki sposób kluby stosują się do obostrzeń, sprawdzili również, czy zgodnie z przepisami sprzedawany jest w nich alkohol. Policjanci w czterech klubach zabezpieczyli dokumentację, wydruki paragonów, aby zweryfikować czy w tych klubach alkohol sprzedawany był zgodnie z posiadanym zezwoleniem.

Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzili na terenie miasta kolejne działania poświęcone walce z Covid-19. Mundurowi sprawdzali, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń m.in. na w rejonie ulicy Długi Targ, Lektykarskiej, Stągiewnej, Piwnej. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ukarali mandatami  60 osób za nieprzestrzeganie przepisów, kolejne  13 osób pouczyli, a wobec 11 skierują wnioski o ukaranie do sądu.
 
Policjanci z Gdańska po raz kolejny kontrolowali również nocne lokale pod kątem stosowania obostrzeń związanych z COVID- 19 oraz sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji, wydziału dochodzeniowo- śledczego, kryminalni i policjanci prewencji. 
Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych. Policjanci ustalili, że sprzedawano w nich alkohol niezgodnie z posiadanymi przez te kluby zezwoleniami. Czynności w dwóch klubach, funkcjonariusze wykonywali w porozumieniu z gdańską prokuraturą.
 
W wyniku prowadzonych działań policjanci przesłuchali m.in. obsługę lokalu, zabezpieczyli dokumentację związaną ze sprzedażą alkoholu, wydruki paragonów oraz inne dokumenty, które mogłyby stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Czynności w sprawie cały czas trwają, analizowany jest zebrany materiał, śledczy ustalają m.in., jak długo handlowano alkoholem w lokalach.
 
Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom to przestępstwo. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.
W wyniku kontroli lokali funkcjonariusze w klubach nie stwierdzili złamania zasad reżimu sanitarnego, w których podjęto 5 interwencji i wylegitymowano 60 osób.
Pamiętajmy, że Gdańsk od dziś objęty jest czerwoną strefą i na jego terenie obowiązują zaostrzone obostrzenia. Stosujmy się do tych ograniczeń i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.

Informacje na temat obowiązujących przepisów w danym regionie znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus.

 


 

Powrót na górę strony