Wiadomości

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem środków odurzających

Data publikacji 13.10.2020

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy wobec 30-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 29-letniego pasażera. Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku drogowego doszło w piątek 9 października br. na drodze wojewódzkiej W515 niedaleko miejscowości Litewki (Gm. Dzierzgoń). Kierujący samochodem osobowym na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniósł pasażer osobowego renault, 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu malborskiego. Kierujący 30-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego oraz drugi pasażer, 35-letni mężczyzna, mieszkaniec powiat malborskiego, zostali przewiezieni do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący był po użyciu alkoholu oraz narkotyków. Ponadto po sprawdzeniu 30-latka w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony