Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk produktów z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 28.09.2020

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 24-letnią kobietę, mieszkankę powiatu kwidzyńskiego. Kobieta sprzedawała poprzez portale internetowe odzież, galanterię i kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi. Kobieta została zatrzymana i przesłuchana do sprawy. Za naruszenie przepisów prawo własności przemysłowej, grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Kwidzyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w ramach realizacji swoich obowiązków monitorują strony internetowe. W ten sposób natrafili na ogłoszenia, w których oferowano markowe przedmioty w znacznie zaniżonych cenach. Praca policjantów, poczynione ustalenia i wykonane czynności pozwoliły na ustalenie miejsca zamieszkania oraz danych osoby uczestniczącej w nielegalnym procederze.

25 września br., śledczy przeszukali wytypowane mieszkanie. W pomieszczeniach należących do 24-latki policjanci znaleźli kilkaset produktów między innymi perfumy, torebki, okulary, zegarki oraz koszulki z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Funkcjonariuszom podczas przeprowadzanych czynności towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który potwierdził, że wyroby były bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Straty wstępnie oszacowane zostały na co najmniej 200 tys. złotych.

Kobieta została zatrzymana a wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone i będą dowodem w prowadzonym postępowaniu. Policjanci zajmują się teraz wyjaśnianiem wszystkich okoliczności tej sprawy, w tym również tego skąd pochodziły zabezpieczone towary. Śledczy sprawdzają także, od jak dawna kobieta sprzedawała podrobione rzeczy i jak rozległy był zakres jej działania.

Zgodnie z artykułem 305 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej handel artykułami z podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony - za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant
  • policjant
Powrót na górę strony