Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania włamania do kościoła

Data publikacji 24.09.2020

W środę 23 września policjanci zatrzymali mężczyznę, który dwukrotnie usiłował włamać się do jednego z kościołów na terenie Pruszcza Gdańskiego. Sprawne działanie mundurowych z pewnością ułatwił dobrej jakości monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Na przełomie minionego i bieżącego tygodnia miały miejsce dwa usiłowania włamania do jednego z kościołów na terenie Pruszcza Gdańskiego. Sprawca nie zdołał pokonać zabezpieczeń, lecz efektem jego działania są uszkodzenia na kwotę kilku tysięcy złotych.

Śledczy po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczyli różnego rodzaju ślady w tym zapis monitoringu. Z dobrej jakości materiału filmowego można było określić wygląd osoby podejrzewanej.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zajmując się tą sprawą, ustalili krąg osób podejrzewanych i podjęli działania zmierzające do ujęcia sprawcy. Już w środę (23 września) kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, którego wcześniej powiązali z tą sprawą.

Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli śledczym na przedstawienie 27-latkowi dwóch zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony