Wiadomości

Zatrzymany przez policjantów przestępca aresztowany na 2 miesiące

Data publikacji 23.09.2020

Sąd aresztował 29-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, którego kilka dni temu zatrzymali starogardzcy kryminalni. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów dotyczących kilku kradzieży, włamania oraz zniszczenia mienia. Śledczy oszacowali wstępne straty spowodowane jego działalnością na kwotę ponad 45 tys. zł. Obecnie mundurowi szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności popełnionych przestępstw.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 29-latka podejrzewanego o włamanie, zniszczenie mienia oraz liczne kradzieże. Mężczyzna trudnił się głównie okradaniem prywatnych posesji, z których zabierał między innymi metalowe bramy i przęsła ogrodzeniowe, elektronarzędzia oraz różnego rodzaju narzędzia i urządzenia budowlane. Podejrzany ukradł również 13 drewnianych przęseł ogrodzeniowych z autostrady A1.

Sprawca został zatrzymany w minioną niedzielę krótko po tym, jak włamał się do jednego z budynków i próbował ukraść grzejniki, armaturę wodną, bojler oraz piec centralnego ogrzewania. Podczas demontażu swojego łupu 29-latek doprowadził do zalania okradanego mieszkania i uciekł. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowane zostały na kwotę 10 tys. zł. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę tego przestępstwa.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów. Wiadomo już, że nie działał sam. Śledczy znają już personalia drugiego z podejrzanych. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu. Łączne straty spowodowane w wyniku przestępczego duetu oszacowane zostały na kwotę ponad 45 tys. zł.

Mundurowi zlikwidowali również dziuple, w których podejrzany przechowywał skradzione przedmioty. Podczas przeszukania znajdujących się w sąsiednim powiecie garaży, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli znaczną część ze skradzionych przedmiotów. 

Wczoraj starogardzki sąd aresztował na 2 miesiące zatrzymanego przez policję 29-latka. Mężczyzna został osadzony w areszcie  śledczym i w najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwa. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci i zatrzymany
  • policjanci i zatrzymany
Powrót na górę strony