Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Data publikacji 22.09.2020

Sopoccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 41 lat podejrzanych o pobicie i uszkodzenie mienia. Dziś prokurator zastosował wobec mężczyzn dozory policyjne połączone z zakazem kontaktowania się i zakazem przebywania w lokalu. Jeden ze sprawców dodatkowo odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Czynności cały czas trwają.

W miniony piątek (18.09.2020 r.) sopoccy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu, do którego doszło przed jednym z lokali. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że grupa osób pobiła dwóch mężczyzn oraz zniszczyła wyposażenie lokalu powodując straty na ponad 1,5 tys. zł. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili tożsamość dwóch mężczyzn biorących udział w tym zdarzeniu i wczoraj ich zatrzymali. 37-latek i 41-latek na podstawie zebranych dowodów usłyszeli już zarzuty pobicia oraz uszkodzenia mienia. Ponadto 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych.

Dziś sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Prokurator przesłuchał podejrzanych i zastosował wobec nich dozory policyjne połączone z zakazem kontaktowania się i zakazem przebywania w lokalu. Sprawa jest rozwojowa, policjanci wspólnie z prokuraturą szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Uszkodzenie mienia to przestępstwo zagrożone karą do nawet 5 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony