Wiadomości

27-latek odpowie za znieważenie policjantów oraz wybicie szyby w radiowozie

Data publikacji 15.09.2020

Policjanci z Czerska zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu w mieszkaniu wszczął awanturę, w trakcie której znieważył interweniujących policjantów. Dodatkowo mieszkaniec gminy Czersk podczas doprowadzenia do wytrzeźwienia wybił szybę w policyjnym radiowozie. Wczoraj po spędzonej nocy w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał stosowne zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, wieczorem  policjanci z Czerska zostali wezwani na interwencję w związku z awanturą domową. Po przyjeździe pod wskazany adres mundurowi zastali 27-letniego mężczyznę, który był bardzo agresywny i wulgarny nie tylko wobec swojej siostry, ale również swoją agresje kierował wobec interweniujących policjantów . Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem, czym zmusił ich do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Z uwagi na fakt, że mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób został zatrzymany do wytrzeźwienia.

 

W trakcie wysiadania z radiowozu mężczyzna kopnął w boczną szybę pojazdu i ją wybił.

 

Po wytrzeźwieniu 27-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia interweniujących funkcjonariuszy. W najbliższym czasie za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony