Wiadomości

Areszt dla 28 latka za usiłowanie zabójstwa i posiadanie narkotyków

Data publikacji 08.09.2020

W ubiegły piątek policjanci zatrzymali 28 letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który młotkiem uderzył 54 letniego mężczyznę. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego trzy miesięczny areszt. Mundurowi będą sprawdzać dokładny przebieg zdarzenia i badać motywy zachowania 28 latka.

W ubiegły piątek dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu pracowników budowy w Sulminie. Patrol skierowany przez dyżurnego zastał na miejscu agresywnego mężczyznę. Policjanci natychmiast go obezwładnili i zaczęli ustalać świadków i okoliczności całego zdarzenia. Jak się okazało 28 latek wyrwał z ręki 54 latkowi ciesielski młotek i uderzył go w głowę. Następnie dalej bił go. Koledzy pokrzywdzonego odciągnęli go od napastnika i uciekli pozostawiając agresora na budowie.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy zatrzymanym mężczyźnie amfetaminę. Od mężczyzny pobrano krew, aby sprawdzić czy znajdował się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. 28 latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i posiadania narkotyków.

W niedzielę policjanci doprowadzili napastnika do sądu, który zastosował wobec niego trzy miesięczny areszt. Śledczy przez ten czas będą ustalać dokładny przebieg zdarzenia oraz motywy działania napastnika.

  • zatrzymany i policjanci
Powrót na górę strony