Wiadomości

Włamywał się do samochodów, jest już w rękach policjantów

Data publikacji 04.09.2020

W ręce policjantów z Gdańska trafił 33-latek podejrzany o kradzieże z włamaniem do pojazdów. Mężczyzna wybijał szyby w samochodach i kradł z nich wszystko, co można było spieniężyć. Policjanci w mieszkaniu 33-latka znaleźli kilkadziesiąt sztuk sprzętu elektronicznego takiego jak telefony, iPody, radia samochodowe, nawigacje. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają czy znalezione w mieszkaniu rzeczy pochodzą z przestępstwa. Wczoraj mężczyzna usłyszał na tę chwilę dwa zarzuty. 33- latek dziś zostanie doprowadzony do sądu, prokurator i policjanci wnioskują o aresztowanie mężczyzny. 33-latkowi grozi 15 lat więzienia, ponieważ działał w tzw. recydywie.

Policjanci ze Śródmieścia pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do pojazdów, do których doszło w nocy pierwszego września. Sprawca wybił szyby w dwóch samochodach, a z jednego z nich ukradł rzeczy o wartości blisko 400 zł. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci rozmawiali również z mieszkańcami i osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tych włamań. Policjanci sprawdzali i analizowali zapisy z kamer.

Dzięki swojej pracy, kryminalni ze Śródmieścia bardzo szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna, którego szukali, niedawno opuścił więzienie. Policjanci zatrzymali 33-latka w środę w jednym z domów na terenie Gdańska. Kryminalni podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do 33-latka znaleźli w nich kilka rowerów, które miały zeszlifowane numery ram, tablice rejestracyjne od pojazdów, kilkadziesiąt sztuk sprzętu elektronicznego m.in. takiego jak iPody, laptopy, radia samochodowe, nawigacje, telefony komórkowe. Policjanci zabezpieczyli ten sprzęt i ustalają czy odnalezione rzeczy pochodzą z przestępstwa.

Zatrzymany 33-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, policjanci na tę chwilę ogłosili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do pojazdów. Sprawa jest rozwojowa niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony przez policjantów do sądu, ponieważ prokurator zawnioskował o aresztowanie mężczyzny. 33-latkowi grozi 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ przestępstw dopuścił się w tzw. recydywie.

Powrót na górę strony