Wiadomości

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, u którego zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 03.09.2020

Starogardzcy kryminalni oraz przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku podczas wspólnie przeprowadzonej akcji zabezpieczyli ponad 35 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mieszkaniec Kociewia, do którego należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń usłyszał już zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat.

2 września br. podczas wspólnych działań starogardzkich kryminalnych z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej mundurowi przejęli ponad 35 kilogramów krajanki tytoniowej, która nie posiadała polskich znaków akcyzy. Ten nielegalny towar znajdował się w jednym z mieszkań na terenie gminy Starogard. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze dotarli do właściciela krajanki, od którego zabezpieczyli 72 worki strunowe, w których znajdował się rozdrobniony susz tytoniu. Wstępna wartość strat z tytułu niezapłaconych należności na rzecz Skarbu Państwa  wyniosła ponad 38 tys. zł. Mieszkaniec Kociewia został już przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa skarbowego. W najbliższym czasie 71-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do przepisów prawa. Grozi mu kara grzywny i 3 lat pozbawienia wolności.

Niska cena nadal przyciąga potencjalnych nabywców wyrobów tytoniowych z  przemytu bądź produkowanych w nielegalnych wytwórniach w kraju. Towary te są najczęściej wytwarzane z tytoniu o niskiej jakości, źle obrobionego chemicznie i termicznie.

Policjanci przestrzegają przed kupnem produktów z nielegalnego źródła.

  • policjant i tytoń
Powrót na górę strony