Wiadomości

35-latka usłyszała 10 zarzutów za włamania i kradzieże

Data publikacji 31.07.2020

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 35-latkę. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta w ciągu ostatnich 2 miesięcy okradała mieszkania, piwnice, samochody oraz włamała się na konto bankowe. W sumie usłyszała 10 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wejherowa podczas jednej z interwencji podejmowanych w drogerii na terenie miasta zatrzymali 35-latkę w związku z kradzieżą perfum. Kobieta była znana policjantom z wcześniej popełnianych drobnych kradzieży. Funkcjonariusze, pracując nad sprawą, ustalili że nie jest to jej jedyne przewinienie, które popełniła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Mundurowi udowodnili, że 35-latka kradła najróżniejsze przedmioty z piwnic, samochodów oraz mieszkań. W jednym z przypadków ukradła kartę do bankomatu, z którego trzykrotnie wypłacała pieniądze. Kobieta chodziła po mieście i wchodziła tam, gdzie mieszkanie, piwnica czy samochód były otwarte.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 35-latce dziesięć zarzutów, w tym za siedem kradzieży oraz trzy kradzieże z włamaniem.

Decyzją prokuratora kobieta została poddana policyjnemu dozorowi. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają i apelują

Pamiętajmy, aby zawsze zamykać drzwi na klucz, niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy z niego wychodzimy, tak samo, jak musimy pamiętać, aby zamknąć zaparkowany przy domu samochód. Każde pomieszczenie, które posiada zamek, zawsze powinno być właściwie przez właściciela czy dysponenta zabezpieczone. Znane są sytuacje, że złodzieje chodzą i łapiąc za klamki, sprawdzają które mieszkania i domy są otwarte. Dlatego nie dopuszczajmy do takich sytuacji.

  • zatrzymana i policjant
Powrót na górę strony