Wiadomości

Areszt dla 66-latka za groźby oraz znęcanie

Data publikacji 29.07.2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 66-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Według ustaleń mundurowych sprawca, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, groził śmiercią swojej córce, a następnie przeciął piłą klapę bagażnik samochodu. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że 66-latek wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał swoją żonę. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wczoraj przedstawił 66-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

27 lipca br. po godzinie 11.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturującym mężczyźnie, który miał grozić piłą spalinową rodzinie oraz uszkodził nią samochód. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Gniewie. Interweniujący mundurowi ustalili, że sprawca podczas wszczętej awantury domowej najpierw groził śmiercią swojej córce, trzymając w ręku uruchomioną piłę spalinową, a następnie przeciął nią klapę bagażnik samochodu należącego do pokrzywdzonej. Funkcjonariusze w związku z tym zgłoszeniem przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zatrzymali 66-letniego nietrzeźwego mężczyznę. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna od dłuższego czasu wszczyna awantury domowe, podczas których bije i wyzywa swoją żonę. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 66-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, gróźb karalnych oraz znęcania się fizycznego i psychicznego. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Przemoc domowa rzadko bywa incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony