Wiadomości

Kierowca i pasażer chcieli przekupić policjantów

Data publikacji 16.07.2020

Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 32-letniego kierowcę busa, który przekroczył dozwoloną prędkość oraz był po spożyciu alkoholu. Po tym, jak mężczyzna usłyszał, że za popełnione wykroczenia jego prawo jazdy zostanie zatrzymane, wspólnie z pasażerem zaproponowali funkcjonariuszom łapówkę, aby ci nie wyciągali żadnych konsekwencji prawnych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za usiłowanie przekupstwa może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po południu przy ul. Słowackiego policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena transportera, ponieważ jechał zdecydowanie za szybko i przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Podczas interwencji okazało się, że 32-letni mężczyzna za nim wsiadł za kierownicę samochodu, wypił alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze poinformowali sprawcę wykroczeń, że zgodnie z przepisami oprócz konsekwencji w postaci mandatu, punktów karnych i wniosku o ukaranie, policjanci zatrzymują mu dokument prawa jazdy. Wtedy pasażer volkswagena oraz kierowca kontrolowanego samochodu, zaproponowali policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze drogówki poinformowali mieszkańców powiatu mławskiego, że takie zachowanie jest przestępstwem.

Kierowca i pasażer volkswagena zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Dzisiaj obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, zostali przesłuchani, a prokurator ogłosi im zarzuty. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy grozi mężczyznom kara 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany
Powrót na górę strony