Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – policjantki rozdawały dzieciom odblaski

Data publikacji 09.07.2020

W minioną środę policjantki odwiedziły dzieci i młodzież wypoczywającą na półkolonii. Z uczestnikami rozmawiały przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i ogólnie o zasadach zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Po zakończonym spotkaniu uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe. Nie zabrakło także informacji na temat obowiązujących nakazów związanych z epidemią koronawirusa.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z oficerem prasowym spotkały się z dziećmi z półkolonii w Publicznej Bibliotece im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowe przypomniały o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze i morzu.  Mówiły również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu. Omówiły także bezpieczne zachowania na rowerze, a także opowiedziały o różnych sytuacjach, w których osoby poruszające się na rolkach czy hulajnodze powinny zachować szczególną ostrożność.

Nie zabrakło informacji na temat obowiązujących nakazów, w tym dokładnie przedstawiono dzieciom, kiedy należy stosować maseczki ochronne lub w inny sposób zakrywać usta oraz nos, dlaczego ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz stosowanie zasad higieny – dezynfekcji dłoni czy bardzo dokładnego mycia rąk.

Policjantki, odwiedzając dzieci, które korzystają z wypoczynku na zorganizowanych koloniach i obozach na naszym terenie, przekazują wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą, a także przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Na koniec spotkania jego uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe.

  • Policjanta rozdaje dzieciom odblaski
  • Policjanta rozdaje dzieciom odblaski
  • Policjanta rozdaje dzieciom odblaski
Powrót na górę strony