Wiadomości

Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy -podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Podejrzani kopali swojego znajomego, skakali po klatce piersiowej, uderzali młotkiem powodując u niego liczne obrażenia. Mężczyzna przeżył dzięki zgłoszeniu świadków i szybkiej interwencji policjantów, którzy udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala pod specjalistyczną opiekę, a zatrzymani mężczyźni do policyjnych cel. Wczoraj 25 i 23-latek usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę o godzinie 23 policjanci zostali zaalarmowani o bójce, do której doszło na gdańskim Chełmie. Najbliżej tego rejonu byli policyjni wywiadowcy, którzy od razu pojechali we wskazane przez zgłaszających miejsce. Policjanci przy jednym z bloków zauważyli leżącego zakrwawionego młodego mężczyznę z licznymi obrażeniami, któremu udzielili pomocy przedmedycznej. Policjanci wezwali również na miejsce pogotowie, które przewiozło nieprzytomnego mężczyznę do szpitala, w którym przebywa do dziś.

Policjanci dzięki zdobytym informacjom i relacji świadków ustalili okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa. Sprawcy wspólnie z pokrzywdzonym pili alkohol w pobliskiej altanie potem doszło między nimi do kłótni. Sprawcy zaczęli bić pokrzywdzonego, skakać po klatce piersiowej uderzać młotkiem po całym ciele, gdy stracił przytomność, przeciągnęli go pod klatkę schodową jednego z bloków.

W wyniku interwencji policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat- obywateli Ukrainy, których doprowadzili do policyjnego aresztu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza, technik kryminalistyki, którzy wykonywali oględziny, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków.

Policjanci prewencji sprawdzali pobliski teren oraz mieszkanie zatrzymanych mężczyzn, w którym znaleźli schowany za lodówką młotek, którym najprawdopodobniej bito pokrzywdzonego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności sprawy i motywu działania podejrzanych nadal zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego z komendy miejskiej.

Podejrzani wczoraj usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. Prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie obu mężczyzn.

Decyzją sądu 23- latek i 25- latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony