Wiadomości

Kryminalni zatrzymali 26-latka, który posiadał ponad 600 gramów amfetaminy i uprawiał konopie

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli około ponad pół kilograma amfetaminy oraz uprawę kilkunastu roślin konopi. 26-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości substancji odurzających, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z wejherowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w piątek po południu zatrzymali w Wejherowie mężczyznę, w związku z posiadaniem narkotyków. Podczas przeprowadzonych przeszukań w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny, w lodówce znaleźli ponad 600 gramów amfetaminy oraz inne drobne porcje marihuany, a sprawdzając kolejne pomieszczenia, znaleźli w specjalnie przygotowanym namiocie 17 roślin konopi. Rośliny te zostały zabezpieczone i zostaną zbadane. 26-latek kilka nocy spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Dziś z rana został przekonwojowany do aresztu śledczego.

 

Został już przesłuchany oraz usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Niewykluczone, że usłyszy zarzut dotyczący uprawy konopi. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

To nie było jedyne zatrzymanie osoby posiadającej narkotyki podczas tego weekendu, ponieważ w sobotę policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali dwie inne osoby posiadające narkotyki. Jeden z mężczyzn także udzielał narkotyki innym osobom.

 

W nocy z soboty na niedzielę na terenie jednej z miejscowości gminy Wejherowo policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał kilka gramów marihuany. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna także udzielał narkotyków innym osobom. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

 

Ponadto wieczorem w sobotę policjanci prewencji na terenie Wejherowa zatrzymali 33-latka posiadającego marihuanę. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna usłyszał zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  • Zabezpieczone rośliny
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony