Wiadomości

3-miesięczny areszt dla sprawcy, który posiadał znaczną ilość środków psychotropowych

Data publikacji 25.06.2020

Funkcjonariusze prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym pokoju w Sopocie posiadał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 260 porcji środków psychotropowych. Sprawca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (22.06.2020 r.) sopocccy policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Sopocie, gdzie miał przyjść agresywny mężczyzna odebrać swoje rzeczy.

Przed budynkiem funkcjonariusze zauważyli opisanego 37-latka. Okazało się, że to faktycznie jego dotyczyło zgłoszenie. Policjanci razem z mężczyzną poszli do mieszkania i w chwili gdy ten zabierał swoje rzeczy funkcjonariusze zwrócili uwagę na leżącą na łóżku saszetkę. Widząc zdenerwowanie mężczyzny policjanci od razu sprawdzili jej zawartość i znaleźli w niej worek z zawartością białej i brunatnej substancji. Mężczyzna od razu przyznał się policjantom, że to narkotyki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 gramów substancji, które przekazano biegłemu do dalszych badań. 37-letni właściciel środków trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on zarzut posiadania ponad 260 porcji środków psychotropowych w postaci amfetaminy i 4-CMC. Następnie przesłuchał go prokurator i zawnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony