Wiadomości

Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzewanego o kradzież alkoholi w sklepie

Data publikacji 25.06.2020

Wczoraj wieczorem policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sopockiej komendy zatrzymali 27-latka podejrzewanego o kradzież alkoholi w sklepie. Mężczyzna przyszedł do komendy mając sprawę do policjantów. Od razu został on rozpoznany przez mundurowych i zatrzymany. Dziś usłyszy zarzut kradzieży w recydywie.

Od maja br. sopoccy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży sklepowej, do której doszło w dniu 19 maja br. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca dwukrotnie wszedł do tego samego sklepu i ukradł napoje alkoholowe. Ich łączna wartość wyniosła ponad tysiąc złotych. Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu mundurowi ustalili, że związek ze sprawą ma pewien mężczyzna i go poszukiwali. Funkcjonariusze opublikowali też jego wizerunek.  

 Wczoraj (24.06.2020 r.) w godzinach wieczornych poszukiwany przez policjantów mężczyzna przyszedł do sopockiej komendy w innej sprawie. Jak się okazało, na sobie miał tą samą czapkę, w której był w sklepie w dniu kradzieży. Od razu został on rozpoznany przez policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego i zatrzymany. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Warszawy, wcześniej już rozliczany za kradzieże sklepowe. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do kradzieży alkoholi ze sklepu w Sopocie. Funkcjonariusze ustalili też, że od niedawna przebywał w Sopocie, a kilka miesięcy temu opuścił więzienie.

Zatrzymany 27-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś na podstawie zebranych dowodów usłyszy zarzut kradzieży w recydywie. Za to przestępstwo sąd może wymierzyć karę do nawet 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony