Wiadomości

Śmiertelne potrącenie w Rumi

Data publikacji 04.06.2020

Dyżurny Komisariatu Policji w Rumi wczoraj rano otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Grunwaldzkiej (drodze krajowej nr 6). 47-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Wczoraj przed godziną 10:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na drodze krajowej nr 6. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz wykonali oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierowca samochodu ciężarowego renault jadąc w kierunku miejscowości Lębork potrącił pieszego 47-latka, który to prawdopodobnie przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Kierowca został sprawdzony przez mundurowych alko-testem, był trzeźwy. Obecnie policjanci będą zajmowali się szczegółowym wyjaśnianiem  okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają i apelują o ostrożność do niechronionych uczestników na drodze:

Policjanci przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa przez pieszych :

Zamierzając przejść na drugą stronę jezdni (w tym również na przejściu dla pieszych), zanim wejdziesz stosuj się do sprawdzonej zasady:

- spójrz w lewo, spójrz w prawo, ponownie spójrz w lewo,

- gdy upewniłeś się że droga jest wolna, zacznij przechodzić

- podczas przechodzenia kontroluj sytuację, upewnij się czy nie nadjeżdża pojazd

- przechodź jezdnię równym krokiem prostopadle najkrótszą drogą,

- w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca warto mieć na odzieży wierzchniej elementy odblaskowe. Natomiast poza terenem zabudowanym, po zmroku każdy pieszy ma taki obowiązek

Nie ryzykuj na drodze!

  • miejsce wypadku
Powrót na górę strony